Rozhovor s Danem Obrtelem, finančním ředitelem ACO Industries

Před časem jsme odstartovali sérii rozhovorů s našimi klienty a obchodními partnery s cílem dozvědět se více o jejich úspěšných podnicích, budoucích plánech a motivaci. Jejich příběhy jsou plné vzrušení, nečekaných zákrutů a vítězství, stejně jako naše vlastní. Rádi bychom se proto s vámi podělili o inspirativní příběhy, nápady a zásady našich klientů.

Dnes bychom vám rádi představili Dana Obrtela, finančního ředitele společnosti ACO Industries k.s., která se zaměřuje především na vývoj a výrobu nerezových odvodňovacích systémů pro odvodnění průmyslových budov a venkovních zpevněných ploch.

SEDLAKOVA LEGALPředstavíte nám, prosím, úvodem společnost ACO Industries?

Dan Obrtel: Jsme netradiční rodinná firma pocházející ze severní části Německa. Jak jste již zmínili v úvodu, zabýváme se vývojem, výrobou a distribucí odvodňovacích systémů, hlavně pro budovy. Jak již jiný kolega někde jinde zmínil, jsme rodinný podnik s rozsahem koncernu. Myslím si, že nás toto přirovnání velmi dobře charakterizuje. I když jsme skupina, která má kolem 5 tisíc zaměstnanců a obrat přes 800 mil. €, naše komplexnost nabídky výrobků a služeb nemá na světě obdoby.

SEDLAKOVA LEGALJe ve vašem odvětví velká konkurence? V čem si myslíte, že spočívá vaše konkurenční výhoda oproti ostatním, v čem jste výjimeční?

Dan Obrtel: Z obecného pohledu bych řekl, jako všude. Většinou je trh hodně diverzifikovaný a působí na něm velké množství malých firem a drobných podnikatelů. Víc jak 90 % našich aktivit míří za hranice naší republiky. Podobných hráčů takového rozsahu v našem segmentu na světě moc není. Spíš vždy vnímáme v určitém regionu pár klíčových konkurentů. Vždy usilujeme být lídrem, který trh raději tvoří, než kopíruje, a kterého jeho konkurenti následují.

SEDLAKOVA LEGAL: Přiblížíte nám svou hlavní pracovní náplň jakožto finančního ředitele?

Dan Obrtel: Ve společnosti ACO jsem zodpovědný z podstaty za finanční zdraví a stabilitu. Spolu s mými nejbližšími kolegy se snažíme rozvíjet naši firmu tak, abychom byli jedničkou v oblasti odvodnění budov na světě. S finančním týmem podporujeme různé úrovně vedení, přinášíme jim správné a včasné informace tak, aby mohli dělat správná rozhodnutí. Přístup majitele i nejvyššího vedení celé skupiny ACO je nabízet prostor pro podnikatelský přístup a já s celým týmem se snažíme být dobrým partnerem a navigátorem vždy a za každých podmínek.

SEDLAKOVA LEGAL: Co pro Vás znamená práce právě v ACO Industries?

Dan Obrtel: Když jsem kdysi v ACO začínal, měl jsem představu, že se musím identifikovat s výrobkem, kulturou firmy. Dnes cítím, že chci sdílet a podporovat vášeň pro dokonalost a radost ze společné práce a jejich výsledků. Jako firma jsme si kdysi zvolili hodnoty, které si myslíme, že nás charakterizují, a které chceme žít. Je to respekt, odvaha a rovnováha. Osobně se s nimi ztotožňuji a neskromně se domnívám, že mě a můj přístup taky charakterizují. Obsah a naplnění si může zkusit doplnit každý z nás.

SEDLAKOVA LEGAL: Je něco, co Vás i přes Vaši úspěšnou dlouholetou kariéru stále motivuje?

Dan Obrtel: Určitě je to v prvé řadě moje rodina. To jsou moje nejbližší osoby, které mi dávají dobrý základ a poskytují dostatek energie a vůle pro všechno ostatní. Vždycky jsem měl štěstí na správné kolegy a šéfy, kteří mě dokázali inspirovat. Dále je to prostor, který mám k seberealizaci a kombinace odpovědnosti a pravomoci.

SEDLAKOVA LEGAL: Co byste označil za svůj největší životní úspěch – ať již pracovní či osobní?

Dan Obrtel: Asi se budu opakovat. Už jsem jednou někde řekl, že děkuji Bohu, že jsem potkal moji ženu Denisu a rodinu ACO. Doufám, že nejen já si myslím, že se mi daří najít správnou rovnováhu mezi osobním a pracovním životem a že se mohu těšit na každé nové ráno.

Let’s start our cooperation today

Contact Us