Rozhovor se Zdeňkem Pejcelem, zakladatelem Mooza inspire

Dnes Vám přinášíme další rozhovor v rámci série rozhovorů s našimi klienty a obchodními partnery, abychom se mohli dozvědět více o jejich úspěšných podnicích, budoucích plánech, motivaci a jejich spolupráci se společností SEDLAKOVA LEGAL. Zjistili jsme, že jejich příběhy jsou plné vzrušení, nečekaných zákrutů a vítězství, stejně jako naše vlastní. Rádi bychom se s Vámi podělili o inspirativní nápady a zásady našich klientů.

V dnešním rozhovoru nám na naše dotazy odpověděl pan Zdeněk Pejcel, který působí jako obchodní manažer ve společnosti Mooza inspire. Mooza inspire poskytuje implementační a poradenské služby pro CRM (Customer Relationship Management) řešení Salesforce, které bylo vyvinuto americkou společností Salesforce.com, Inc. Salesforce je čtvrtou největší software firmou na světě s tržbami $13mld. Jejich cloudový software pomáhá firmám lépe řídit obchod, zákaznickou péči (servis), marketing a mnoho dalších oblastí. Salesforce je jedna z nejvíce inovativních firem světa a v České republice je to také jedno z nejrozšířenějších CRM.

SEDLAKOVA LEGAL: Při jaké příležitosti jste se poprvé setkal se Salesforce a co Vás tehdy vedlo k rozhodnutí pracovat právě pro společnost, která poskytuje tuto CRM platformu?

ZDENĚK PEJCEL: Byla to náhoda. Začátkem roku 2014 jsem se propojil s recruiterem Salesforce na sociální síti LinkedIn – zrovna v době, kdy hledali prvního česky mluvícího zaměstnance do jejich Evropské centrály v Dublinu. Tentokrát to nevyšlo, ale povedlo se mi do Salesforce dostat na druhý pokus – 24. prosince 2014 mi telefonicky oznámili, že mě berou. Za měsíc už jsem odlétal do Irska a v březnu 2015 se za mnou přestěhovala celá rodina.

SEDLAKOVA LEGAL: V čem jsou produkty Salesforce odlišné od ostatních řešení, které jsou nabízeny ve stejném odvětví?

ZDENĚK PEJCEL: Pro mě je Salesforce nějako jako Apple – prostě to funguje, Lego – stavebnice promyšlená do každého detailu nebo Tesla – nejvíce inovativní auto na trhu. Pro každou firmu má jiné benefity – typicky pomáhá automatizovat procesy, pomáhá měřit (velmi pokročilý reporting a vizualizace dat), snadno se napojuje na další systémy (účto / ERP) a vše je dostupné na mobilu. V České republice je to nejrozšířenější CRM systém a myslím, že také nejlépe hodnocený ve srovnání se svými typickými konkurenty.

SEDLAKOVA LEGAL: V roce 2017 jste založil Mooza inspire. Co považujete za dosavadní největší úspěch Vaší společnosti nebo Vašeho týmu?

ZDENĚK PEJCEL: Nemáme jeden největší úspěch. Řekl bych, že vše je mravenčí práce celého našeho týmu. Daří se nám získávat byznys v zahraničí – loni jsme téměř 60 % zakázek realizovali v západní Evropě. Nejvíce jsem měl minulý rok radost z ocenění Salesforce Rising Star a také ze získání statusu Salesforce Gold Consulting Partner. Ve čtvrtek 4. dubna bude Salesforce udělovat ocenění partnerům za rok 2018 – jsem zvědav, co si pro nás přichystali tentokrát.

SEDLAKOVA LEGAL: Přejeme Vám hodně štěstí! Úspěšní lidé mají často různé názory na to, co je v práci nejdůležitější. Co je klíčové pro úspěch podle Vás?

ZDENĚK PEJCEL: Selský rozum, obchodní talent, dělat svou práci poctivě a neustále inovovat.

SEDLAKOVA LEGAL: Na čem v současnosti pracujete? A můžete nám prozradit, jaké má Mooza inspire plány do budoucna?

ZDENĚK PEJCEL: Můj plán je vybudovat do roku 2022 firmu o min. 50 zaměstnancích, s 5 pobočkami po Evropě a min. $5mil v tržbách. Tento rok máme v plánu cca 300% růst tržeb ze stávajících 7,2 mil na minimálně 20mil Kč a předpokládám, že tým naroste dvojnásobně na cca 15-20 lidí. V červnu rozšíříme portfolio služeb o Marketingovou Automatizaci, snažíme se získat nové zákazníky v Beneluxu a to nejdůležitější – chystáme se přinést úplnou novinku na poli služeb a to je 100% transparence. Naši zákazníci uvidí v reálném čase, kolik jsme pro ně odpracovali daný den / daný týden nebo měsíc po minutách. Takovou míru detailu (a důvěry) neumí nabídnout žádná naše konkurence.

SEDLAKOVA LEGAL: Je něco, co byste při pohledu zpět do minulosti ve své práci udělal jinak?

ZDENĚK PEJCEL: Ne. V roce 2016 jsem si vybral 2 společníky, kteří si svou působnost v roce 2017 rozmysleli – moje chyba, která mi sice zkomplikovala život, ovšem dala mi skutečnou volnost v rozhodování. Na podzim 2018 jsem najal drahého seniorního člověka z korporace, který ovšem nestíhal našemu tempu a musel jsem se s ním po měsíci rozloučit – opět moje chyba, která mě přiměla používat exaktní metody při náboru (online psychodiagnostiku TCC online). Každá z těchto chyb mě posunula dále a žádnou z nich bych nechtěl vracet. Prostě se měly stát. FAIL = First Attempt In Learning 🙂

SEDLAKOVA LEGAL: Co je Vaší největší motivací v profesním životě?

ZDENĚK PEJCEL: Moje rodina a možnost vidět, jak se rozvíjejí lidé kolem mě.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak byste zhodnotil Vaši dosavadní spolupráci se SEDLAKOVA LEGAL?

ZDENĚK PEJCEL: Konečně někdo, kdo mluvil řečí našeho kmene – ajťácky 🙂 A to nejdůležitější – očekávání, které tým SEDLAKOVA LEGAL nastavil, vždy naplnil. Ať už šlo o termíny, rozpočet nebo očekávanou kvalitu.

Let’s start our cooperation today

Contact Us