Rozhovor se zakladatelkou realitní kanceláře OKNO NEMOVITOSTÍ

Dnes Vám předkládáme další z rozhovorů s našimi klienty. Sérii rozhovorů jsme zahájili proto, abychom se mohli dozvědět více o úspěšných podnicích našich klientů a jejich spolupráci se společností SEDLAKOVA LEGAL. 

V dnešním krátkém rozhovoru nám na naše dotazy odpověděla paní Lenka Císková, která založila realitní kancelář OKNO NEMOVITOSTÍ. 

SEDLAKOVA LEGAL: Proč právě reality – proč jste se rozhodla podnikat právě v realitách?

LENKA CÍSKOVÁ: Vždycky jsem se ráda věnovala obchodu, a vždy muselo jít o smysluplnou komoditu. Přijde mi, že bydlení je pro lidi nejdůležitější věc, co si ve svém životě mohou koupit nebo prodat.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak se za dobu fungování společnosti změnil realitní trh?

LENKA CÍSKOVÁ: Naprosto. Na trhu realit působím dvacet let, před dvaceti lety lidé neměli
e-mailové adresy, sms byla pro klienty top servisem. Telefonní tarif byl okolo 8 – 10 000 Kč, takže telefonická komunikace s klienty a zpětná vazba nepřipadala v úvahu. Realitní trh se ale nezměnil jen po technické stránce, ale i po stránce právní. Právní stránka je dnes velmi zajímavá a složitá, ale zpřísnění v právní úpravě jsou podle mne ku prospěchu věci.

SEDLAKOVA LEGAL: Myslíte tím regulaci, co musí realitní kanceláře splňovat…?

LENKA CÍSKOVÁ: Ne, myslím tím, že dnes už si nemůže žádná realitní kancelář vzít od klienta provizi a tvářit se, že tím to pro ně skončilo. Dnes musíte obchod dotáhnout do konce, mít znalosti o klientovi, o nemovitosti, o kupujícím, umět vyřídit úvěr, zakreslit černou stavbu, škála těch služeb je dnes komplexní.

SEDLAKOVA LEGAL: Co nesmí chybět úspěšnému realitnímu makléři?

LENKA CÍSKOVÁ: Realitní makléř musí být v prvé řadě zodpovědný, protože se jedná o celoživotní majetek klienta. Jeden ho bude do smrti splácet a pro prodávající je to často největší objem peněz, který kdy viděli dohromady. V druhé řadě musí mít rád předmětnou komoditu – musí ho bavit nemovitosti. Já bych si každý dům, do kterého vejdu, koupila, nebo mám před očima, co by se s ním dalo dělat.  A třetí věc, musí mít rád lidi a práci pro ně – musí mít radost z toho, že pro ně může něco udělat.

SEDLAKOVA LEGAL: Čím je OKNO NEMOVITOSTÍ jiné než ostatní realitní kanceláře? 

LENKA CÍSKOVÁ: Jsme posedlí bezpečností. Bezpečností prodeje, informací a jejich toku. Věřím, že si to jenom nemaluji, a že všichni kolegové takoví opravdu jsou.

SEDLAKOVA LEGAL: Máte nějaký podnikatelský sen? Nebo jste spokojená se svými dosavadními úspěchy?

LENKA CÍSKOVÁ: Svůj podnikatelský sen jsem si už splnila. Ale spokojený člověk není nikdy, vždy je co zlepšovat, ale v naší branži je každý den výzva – takže se člověk nenudí a nemá čas vymýšlet další projekty. Své práci se musíme věnovat naplno, a to mě těší.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak ráda trávíte volný čas, jak odpočíváte

LENKA CÍSKOVÁ: Svůj volný čas trávím s vnoučaty, mám tři a užijeme si spoustu legrace. To mi neuvěřitelně dobíjí baterky. Všechny tři děti jsou optimistické a veselé.

SEDLAKOVA LEGAL: Vaše společnost nedávno oslavila desetileté výročí svého vzniku, co byste popřála RK OKNO NEMOVITOSTÍ do dalších 10 let? 

LENKA CÍSKOVÁ: Naše společnost má vybudované pevné základy, takže doufám, že se jí na těchto základech podaří stavět další patra se stejnou stabilitou, ale s větší lehkostí.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak se Vám spolupracuje se SEDLAKOVA LEGAL a čeho si na spolupráci vážíte nejvíce? 

LENKA CÍSKOVÁ: Za těch dvacet let v realitách jsem spolupracovala zhruba s deseti až patnácti advokáty a advokátními kancelářemi. Se SEDLAKOVA LEGAL spolupracuji nejdéle a je to proto, že spolu sdílíme onu zmíněnou posedlost bezpečností. Nejde o to udělat obchod za každou cenu, a když tam vidíme my nebo vaše kancelář nějaký problém, tak se do obchodu nepustíme. Když by nám něco nedejbože mělo uniknout a náš makléř měl něco přehlédnout, můžeme se spolehnout na to, že vaše advokátní kancelář nad námi bdí a nedovolí nám tu chybu udělat. SEDLAKOVA LEGAL nepracuje jako jednotlivec, ale jako tým. Jeden člen týmu vytvoří smlouvu, druhý ji přečte a zkontroluje, třetí se stará o úschovu – systém advokátní kanceláře je nastaven tak, že dochází k větší kontrole dokumentů. V realitách jde o hodně peněz – celoživotní úspory, a chyba by mohla našeho klienta závažně poškodit nebo i psychicky zlomit. Práce SEDLAKOVA LEGAL proto přispívá ke spokojenosti našich klientů.

Let’s start our cooperation today

Contact Us