Rozhovor s Matejem Zacharem ze softwarové společnosti Safetica Technologies

Dnes Vám přinášíme další rozhovor v rámci série mini-rozhovorů s našimi klienty a obchodními partnery, abychom se mohli dozvědět více o jejich úspěšných podnicích, budoucích plánech, motivaci a jejich spolupráci se společností SEDLAKOVA LEGAL. Zjistili jsme, že jejich příběhy jsou plné vzrušení, nečekaných zákrutů a vítězství, stejně jako naše vlastní. Rádi bychom se s Vámi podělili o inspirativní nápady a zásady našich klientů.

V dnešním krátkém rozhovoru nám na naše dotazy odpověděl pan Matej Zachar, který působí jako bezpečnostní a strategický manažer v softwarové společnosti Safetica. Tato společnost vyvinula produkty na ochranu před únikem citlivých firemních dat.

SEDLAKOVA LEGAL: Mohl byste nám prosím objasnit, čím se vaše společnost zabývá?

MATEJ ZACHAR: Safetica je softwarová firma, která se zaměřuje na bezpečnost informací. Chráníme důležitá firemní data, jako jsou to osobní údaje, know-how nebo strategická data managementu.

SEDLAKOVA LEGAL: Jaká je vaše současná role ve společnosti Safetica a co vás na práci nejvíce baví?

MATEJ ZACHAR: Aktuálně působím na pozici bezpečnostního a strategického manažera, mám na starosti důležité interní projekty bezpečnosti a compliance (naplnění požadavků regulací) i spolupráci se strategickými partnery firmy.

Na práci mě baví flexibilita a také to, že mám možnost být v centru dění nejnovějších inovací v informační bezpečnosti. Díky častému cestování do zahraničí mám možnost udržovat sebe i firmu pořád aktuální vzhledem k trendům, kterými teď náš segment prochází.

SEDLAKOVA LEGAL: Při jaké příležitosti jste se poprvé setkal se Safetica a co vás vedlo k rozhodnutí pracovat právě pro ni?

MATEJ ZACHAR: Do Safetica jsem nastoupil, ještě když jsem studoval informační bezpečnost na Masarykově Univerzitě. Tam jsem narazil na inzerát práce v jejich vývojovém centru v Brně. V té době hledala Safetica někoho, kdo pomůže s propojením bezpečnostních řešení s požadavky různých zákonů a regulací. Jelikož mě vždy zajímalo propojení standardů a praxe, zkusil jsem to a zpracoval v rámci domácího úkolů několik studií a článků. Zjevně jsme si vzájemně sedli, protože se mi za pár dnů ozvali, že vybrali mě 🙂

SEDLAKOVA LEGAL: V čem je Safetica odlišná od ostatních společností, které podnikají ve stejném odvětví?

MATEJ ZACHAR: V datové bezpečnosti? No, v první řadě jsme se naučili chránit data hlavně na praxi českých firem, kde jsme začínali. Měli jsme možnost potkat se s hromadou menších a středních firem, kterým jsme pomohli s bezpečností. Až následně jsme zacílili na větší firmy a známé značky. To nás hodně posunulo. Dnes máme řešení, které je schopné ochránit data lokální menší firmy i mezinárodního koncernu. Nasazené je rychle a spravovat jej může téměř každý.

SEDLAKOVA LEGAL: Co považujete za dosavadní největší úspěch společnosti nebo týmu?

MATEJ ZACHAR: Řekl bych, že to byl přechod z domácího trhu na firmu, která je úspěšná i mimo ČR. V posledních měsících jsme rozšířili naše řešení mezi stovky zákazníků po celém světě. Pomáhají nám v tom vlastní aktivity i strategické aliance s významnými firmami v kybernetické bezpečnosti. Jsme součástí například technologické aliance společnosti ESET a technologickým partnerem Fortinetu či Microsoftu.

SEDLAKOVA LEGAL: Úspěšní lidé mají často různé názory na to, co je v práci nejdůležitější. Co je klíčové pro úspěch podle Vás?

MATEJ ZACHAR: Lidé. 🙂 Když jste obklopeni kvalitními lidmi, všechno je jednodušší. Společně „zamakat“ a pak oslavit úspěch i překonat těžká období.

SEDLAKOVA LEGAL: Na čem v současnosti pracujete? A můžete nám prozradit, jaké má Safetica plány do budoucna?

MATEJ ZACHAR: Aktuálně se naplno věnujeme mezinárodní expanzi, ze které mám velkou radost. Nedávno jsme podepsali distribuční kontrakty postupně pro UK, Irsko, Jihoafrickou republiku a Benelux. Musím říct, že s distributory jsme si výborně sedli a už teď vidíme stoupající zájem u zákazníků.

Co se týče našich plánů, tak ty souvisí se změnou pracovního světa. V dnešní době už většinu dat sdílíme po internetu, využíváme různé služby, provozované na cloudu a pracujeme z vlastních zařízení. Aktuálně tvrdě pracujeme na tom, abychom pořád chránili data, ať už jsou kdekoliv.

SEDLAKOVA LEGAL: Je něco, co byste při pohledu zpět do minulosti ve své práci udělal jinak?

MATEJ ZACHAR: Asi ne, právě na chybách se člověk učí 🙂

SEDLAKOVA LEGAL: Co je Vaší největší motivací v profesním životě?

MATEJ ZACHAR: Rozmanitost a možnost pořád se posouvat dál. Ať už je to náplní práce, tak kontaktem s reálnými problémy a potřebami firem a inovativními řešeními. Zásadní je pro mě i to, že za sebou vidím reálné výsledky své práce.

SEDLAKOVA LEGAL: Jak byste zhodnotil spolupráci se SEDLAKOVA LEGAL? Čeho si na spolupráci s námi ceníte nejvíce?

MATEJ ZACHAR: Jelikož jsme firma, která je hodně flexibilní a mění se dle nejnovějších trendů, potřebovali jsme stejně smýšlejícího partnera. Obor, ve kterém pracujeme, je většinou několik let před legislativou a jednoduché a pružné řešení se cení nad zdlouhavým elaborováním a komplexními smlouvami. To jsme v SEDLAKOVA LEGAL nalezli.

Považuji za důležité, že se na vás můžeme spolehnout i s urgentním požadavkem a že pracujeme s týmem inovativních, moderně smýšlejících lidí.

Let’s start our cooperation today

Contact Us